حجت‌الاسلام ابراهیم شریفی

امام جمعه بخش رودخانه با تأکید بر روحیه‌ی مردمی بودن و ساده‌زیستی مسؤولین، اشرافی‌گری را بلای جان مسؤولان دانست و صراحتاً بر پرهیز از خوی کاخ‌نشینی تأکید کرد.

ظهر امروز حجت‌الاسلام ابراهیم شریفی با توصیه به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: گناه، آثار وضعی دارد که در همین دنیا شامل حال انسان می‌شود که بلا و عقوبت، رسوایی، کوتاهی عمر و مرگ زودرس، ویرانی خانه‌ها، عاق والدین، فقر، بیچارگی و فلاکت، خشکسالی و نباریدن باران، از جمله‌ی آنهاست و انس با قرآن، یاد مرگ و تفکر و اندیشه نیز موجب دوری از گناه می‌شود.

وی افزود: نماز باران روز دوشنبه ۱۸ دی‌ماه ساعت ۱۵ در کف رودخانه زیارتعلی برگزار می‌شود.

امام جمعه بخش رودخانه در خطبه دوم بیان کرد: خود را موجب قوام دینتان قرار دهید و مال خود را در اختیار سفیهان قرار ندهید و ائمه هدی همواره بنا را بر حمایت از فقرا داشتند تا فقیران، راحت‌تر، دینشان را حفظ کند.

شریفی با اشاره به غفلت در فتنه‌ها، تصریح کرد: زمانی که از دشمن، غفلت کردیم، فتنه به‌وجود می­‌آید و جامعه‌ی پویا، جامعه‌ای است که مدیریت متعهد، دلسوز و ناغافل داشته باشد و راههای نفوذ را ببندد و دست کم گرفتن دشمن، خوش‌بینی و خوش‌خیالی و اعتماد به دشمن، بی‌مسؤولیتی و بی‌تعهدی، سهل‌انگاری و بی‌برنامگی از عوامل و اسباب غفلت از دشمن هستند.

وی اضافه کرد: امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر، گفت: از نزدیکی دشمن پس از صلح، نیز بترس و به او خوش بین مباش.

خطیب جمعه بخش رودخانه گفت: مسؤولین باید بدون تفکرات و سلیقه‌های جناحی و شخصی به مردم خدمت کنند و قصه‌ی پرغصه‌ی این روزها، نشریات و رسانه‌های داخلی و ناسپاسِ نشسته بر سر سفره ی انقلاب هستند.

شریفی اضافه کرد: دولت‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی، اتحادیه اروپا از اغتشاش‌گران حمایت کردند و مسایلی مانند مدیریت فضای مجازی داخلی، کشوری و نقش مخرّب کانال تلگرامی آمد نیوز و نقش ۷۴درصدی عوامل خارجی که ۲۶ درصد عربستان، ۵درصد انگلیس ۵درصد و آلمان ۴درصد نقش داشتند باید مورد توجّه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مسؤولین باید بصیرت خود را بالاتر ببرند و مواظب نفوذی‌ها باشند. تمام احزاب باید دنبال خدمت به مردم باشند و در پی انتقام گیری‌ها نباشند و به فکر کپرنشینان، مستضعفان، پابرهنگان، مستمندان باشند.

ارسال دیدگاه