حجت‌الاسلام ابراهیم شریفی

قدردانی از سفر رئیس جمهور به استان و لزوم توجه به نیازها و مشکلات مردم از مهمترین محورهای خطبه های نمازجمعه امروز شهرستان های هرمزگان بود.
امام جمعه موقت بندرلنگه بر نظارت بیشتر دولت بر بخش‌های خصوصی تاکید کرد.
حجت‌الاسلام حسن فقیهی‌فربا اشاره به سفر رئیس جمهوری و هئیت همراه به استان هرمزگان گفت: امیدواریم این سفر منشا خیر برای مردم در پی داشته باشد.
وی به هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و از مردم نیکوکار بندر لنگه خواست در این هفته به کمک مستمندان و نیازمندان تخت پوشش کمیته امداد بشتابند.
** نمازجمعه میناب
امام جمعه شهرستان میناب با قدردانی از سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان هرمزگان گفت: امیدواریم این سفر منشا خیر و برکت و سرآغاز رفع مشکلات ساحل نشینان و مشکلات اقتصادی مردم شود.
حجت الاسلام معتمدی فر با اشاره به نقش مردم و مسئولان در تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی ۵ اصل دارد که سه مورد برعهده دولت و دو مورد دیگر که رعایت قوانین شرع در اقتصاد و صداقت است برعهده مردم است.
** نماز جمعه رودان
امام جمعه رودان گفت: مسئولان نظام اسلامی باید پیگیر مطالبات به حق کارگران زحمت کش باشند.
حجت الاسلام مهدی رحمانی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با دست اندرکاران گنگره ۱۴ شهید جامعه کارگری افزود:کارگران در همه حوادث دوران انقلاب، مقابله با گروهک‌ها و دفاع مقدس در صحنه حاضر شدندو مسئولان نظام اسلامی باید پیگیر مطالبات به حق کارگران زحمت کش باشند.
**نماز جمعه اهل سنت بندرعباس
خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: دعای خیر مومنان بهترین کاری است که می‌توانند برای یکدیگر انجام دهند.
سید عبدالودود قتالی افزود: یکی از بهترین دعا‌ها، دعای عافیت و رستگاری در دنیا و اخرت است.
**امام جمعه قشم گفت: محرومیت زدایی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی فلسفه و رویکرد جمهوری اسلامی است و همگان وظیفه دارند در این راستا کوشش کنند.
حجت الاسلام رضا جوکار با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب وزیر اوقاف سوریه افزود : پیام این نشست برای مردم ایران و ملت سوریه حفظ وحدت اسلامی در برابر فریب و شبه افکنی دشمنان است.
**نماز جمعه پارسیان
امام جمعه پارسیان گفت: وظیفه امت اسلامی مقابله با اختلاف افکنی‌های ناشی از سیاست‌های استکباری و حمایت از جبهه مقاومت است
حجت الاسلام میرزایی با اشاره به دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: ماندگاری انقلاب بعد از چهل سال نشان داد که اگر همه ما در منطقه قاطع باشیم دشمنان هیج غلطی نمی‌توانند بکنند.
**نماز جمعه بندرخمیر
امام جمعه بندرخمیر گفت: در سفر اخیر نماینده دولت به شهرستان مطالبات مردم مطرح شد و پیگیر این مطالبات از طریق نمایندگان مجلس هستیم.
حجت الاسلام علیرضا صفایی حایری افزود: موضوع اسکله بندرپل پیگیری می‌شود
** نماز جمعه سیریک
حجت الاسلام حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به سفر ریاست جمهور و هئیت دولت به استان هرمزگان گفت: امیدواریم سفر ایشان مایه خیرات و برکات برای مردم استان باشد و این حضور بتواند بخشی از عمده مشکلات مردم و مطالبه‌های بحق آنان در راستای اجرای عدالت و تحقق وعد‌های مسئولان میسر شود.
** نماز جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک
امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک گفت: کسب مال حلال خود راهی برای بهره‌گیری از طیبات الهی است.
شیخ عبدالعزیز افزود: هر فردی در جامعه باید نسبت به وظایف خود احساس تکلیف کند و هر کدام از ما در قبال دیگران دارای مسئولیت اجتماعی هستیم.
** نماز جمعه جاسک
امام جمعه شهرستان جاسک گفت: وظیفه امت اسلام در مقابل اختلاف افکنی دشمنان مقابله قاطع با آن‌ها است.
حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان با اشاره به بهره برداری رسمی از فرودگاه جاسک از مسولان خواست بلیت‌های پرواز را منصفانه تعیین کنند
**نماز جمعه حاجی آباد
امام جمعه حاجی آباد با اشاره به دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با رهبر انقلاب اسلامی گفت: اگر ملتی اهل ایستادگی و مقاومت باشند آن کشور عزیز خواهد شد.
حجت الاسلام مختاری افزود: باید با تحقق اقتصاد مقاومتی توطئه دشمن را خنثی کنیم.
** نماز جمعه بشاگرد
حجت الاسلام علی بهروزه امام جمعه بشاگرد از رئیس جمهور خواست برای عمران، پیشرفت، آبادانی وتوسعه همه جانبه بشاگرد این شهرستان را به عنوان پایلوت منطقه اقتصادی در طرح توسعه مکران قرار دهد.
** نماز جمعه بستک
امام جمعه بستک گفت: در جامعه اسلامی وظیفه دینی و انسانی همه حفظ آبروی مومن و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.
حجت الاسلام قائدی با اشاره به روز درخت کاری افزود: درخت مظهر رویش و زایش نعمات خداوند است و مایه طراوت و شادابی جامعه است.
**نماز جمعه اهل سنت بستک
شیخ محمد بویه خطیب اهل سنت بستک گفت: ارتباط و تعامل سازنده مردم موجب پیشرفت و توسعه کار‌ها در جامعه است.

ارسال دیدگاه